CNR Expo Günlük Kiralık Daire

Hepimizinde bildiği üzere konaklama firmaları artık hane ve otellerini genellikle ulaşımın en kolay olduğu bölgelerde açmakta ve hizmet vermektedir. Önceden eski otel ve konaklama firmaları hanelerini sokak araları yahut şehir dışına uzak olan alanları seçmekteydi.

Günümüzde bu durumlar eski haline nazaran yerleşmeyi genellikle ulaşım alanlarına yakın ve şehir merkezi noktalarına doğru yönelmiştir. Günlük konaklamacı firmalar,otel işletmecileri,apartlar,hotel tarzı işletmeciler artık iş yerlerini insan kitlelerinin yoğun halde bulunduğu ve sürekli kullandığı güzerhaglar üzerinde kurmaktadır.

Bu yoğun ve akıcı insan kitlelerinin en büyük ve en güzel örneğide  Cnr Expo Fuar alanı diyebiliriz.

Bu alan yılın belirli aylarında fuar takvimi oluşturmakta ve sergiler açmaktadır. Açılan fuar alanı oldukça büyük bir rehavet görmekte ve çok sayıda yerli,yabancı tursiti ağırlamaktadır.

 

Örneğin;  Cnr Expo EMLAK fuarına yaklaşık 9 gün boyunca 6 bin 840 yabancı müşteri ziyaret etti.

  1. Aymad fuarını ise 34 bin 367 kişi 11 günlük bir zaman zarfında ziyaret etti.

Uluslararası Ayakkabı fuarını ise 9 günde 39 bin 112 kişi ziyaret etti.

 

Bu fuarlara gelen yerli ve yabancı turistler fuar alanının yakınlarında bulunan otelleri konaklama olarak kullanmak istediklerinde bütçelerini aşan bir fiyatla karşılaştıklarını belirttiler.

Fakat fuar katılımcılarına ev sahipliği eden Günlük konaklamacı firmalar gerek hizmet gerek ise fiyat bakımından diğer otellere göre daha uygun bir piyasa fiyatı sunmuşlardır.

Cnr Expo ulaşım bakımından son derece kusursuz ve rahat bir alanda yer almaktadır.

Fuar alanının ulaşım yönünden kolaylıkları

 

– Atatürk havalanına yakınlığı

– E-5 karayoluna yakınlığı

– Metrobüs hattına ve duraklarına yakınlığı

– Yenibosna Metro istasyonuna yakınlığı

– Yenibosna İETT meydanına yakınlığı

– Marmaray hattına yakınlığı

– İDO bağlantılarına yakınlığı

 

gibi bir çok ulaşım hattına oldukça kısa mesafede yer almaktadır.

 

Günlük konaklama firmaları Cnr Expo fuar alanı yakınlarında yer almakta ve ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. Bu firmalar bütün ulaşım bağlantılarına yakın,güvenli ve hijyenik otelleri ile nam salmış durumdadırlar.

Bölgede fuar müşterilerini en çok ağırlayan firma olarak bilinen ve basına yansıyan Air Port Best Hotel 2016 yılında gerçekleşen toplam 4 fuara ziyaretçi olarak katılan 7513 kişiye ev sahipliği yapmıştır.

Ekonomik olaylardan dolayı otel fiyatlarındaki artışlar fuar müşterilerini oldukça zor durumda bırakmıştır. Fuar alanına yakın olan class oteller gecelik fiyatı olarak en az 99,00 € gibi bir fiyat sunmuştur.Buda yaklaşık 400 liraya denk gelmektedir.

Fakat Cnr Expo fuar alanı yakınlarında bulunan günlük konaklamacı firmalar gecelik olarak 80 ile 100 TL gibi bir ücret ile misafir kabul etmektedir.

Otel fiyatlarının artışı günlük konaklamacı firmaların adının duyulmasında büyük rol oynamıştır.

Yabancı ve yerli fuar müşterileri ile yapılan birebir görüşmelerde günlük konaklama firmalarından çok memnun kalındığı ve maddi açıdan diğer otellere göre çok daha uygun olduğu belirtildi.

Makalemizi incelediğiniz için teşekkür ederiz. CNR Expo Günlük Kiralık Daire için sayfamızdan faydalanabileceğinizi belirtmek isteriz.

admin
admin

Yorum Yok

Bir Yanıt Yaz veya Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir